Zaufany sprzedawca polskiego węgla

Od 2003 roku

Wiarygodny dystrybutor polskiego węgla

Od 2003 roku zajmujemy się hurtową i detaliczną sprzedażą najwyższej jakości paliw węglowych.

Nasz skład znajduje się w Chorzowie na terenie Zakładów Azotowych Chorzów S.A. Prowadzimy również sprzedaż internetową. Wraz z rozwojem firmy, rozszerzyliśmy ofertę o autorskie rozwiązania z zakresu robotyzacji stanowisk do paletyzacji materiałów sypkich (w tym opałowych).

Autoryzowany Sprzedawca

Jesteśmy Autoryzowanym Sprzedawcą wiodących, polskich przedsiębiorstw górniczych. Do grona naszych Partnerów należą m.in.: Katowicki Węgiel Sp. z o.o., Polska Grupa Górnicza SA oraz Węglokoks Kraj Sp. z o.o., z którymi łączą nas bezpośrednie kontrakty handlowe. Dzięki temu, nasi Klienci mogą kupić opał o stabilnej, najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach oraz mają pewność ciągłości dostaw. W całorocznej sprzedaży posiadamy węgle grube i groszki, a także węgle w sortymentach miałowych.

Ponad 15 lat doświadczenia

Z branżą wydobywczą jesteśmy związani nieprzerwanie od 2003 roku. Cały czas dbamy o podnoszenie konkurencyjności rynkowej, nawiązywanie nowych relacji handlowych i umacnianie istniejących. Współpracę z naszymi Partnerami opieramy na szacunku i zaufaniu. Zespół RASTAR2 tworzą ludzie o wieloletnim doświadczeniu w branży. Ich wiedza, profesjonalizm i zaangażowanie przekładają się na jakość towarów, usług i współpracy.

Gwarancja jakości

Priorytetową wagę przywiązujemy do jakości oferowanych materiałów opałowych oraz powtarzalności parametrów. Dysponujemy certyfikatami producentów oraz certyfikatami J.S. Hamilton Poland LTD Sp. z o.o. – niezależnego laboratorium o globalnej renomie, które bada próby węgla. Stale kontrolujemy parametry groszków i wykorzystujemy zaawansowane technologie obróbki węgla. Własnej produkcji ekogroszki i ekomiały należą do najlepszych węgli energetycznych w Polsce. Potwierdzeniem naszej wiarygodności jest członkostwo w Izbie Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla.

Usługi dodatkowe

Oprócz sprzedaży paliw węglowych, świadczymy usługi krajowego transportu drogowego i kolejowego. Współpracujemy z PKP Cargo i przewoźnikami prywatnymi. Oferujemy transport całych składów pociągowych i pojedynczych wagonów. Dysponujemy flotą pojazdów samowyładowczych o ładowności 30 ton, które doskonale nadają się do transportu węgla. Na naszym placu składowym w Chorzowie realizujemy rozładunek i załadunek kolejowy materiałów sypkich.

Innowacje dla przedsiębiorstw

Na bazie wieloletnich testów i doświadczeń, projektujemy i wdrażamy wydajne, elastyczne rozwiązania z zakresu robotyzacji stanowisk do paletyzacji materiałów sypkich. Zrobotyzowane stanowisko wzmacnia efektywność i bezpieczeństwo pracy oraz podnosi innowacyjność firmy. Współpracujemy zarówno ze składami węglowymi, jak również z odbiorcami finalnymi, którzy wykorzystują duże ilości węgla w celach produkcyjnych lub grzewczych. Oferujemy wsparcie merytoryczne i techniczne przy uruchomianiu składu węglowego.

Certyfikaty i wyróżnienia

Opinie naszych klientów